EN İYİSİYİZ Reklam Danışmanlığı Hizmetleri

Reklam Danılmanlığı Çözümleri

Arama motorları, facebook, youtube, haber siteleri, takip edilen bloglar, sözlükler, oyunlar vs.. reklam ağımız her yerde, ihtiyacınız olan potansiyel müşterilere ulaşmak için internet reklamcılığı çözümlerimiz ile yanınızdayız.

 

Günümüzde internet ile bir çok işimiz kolaylaşmış ve interaktif hale gelmiştir. Birbirimizle internet üzerinden iletişim kurar, internetten yemek siparişimizi verir ve internetten iş buluruz. Ülkemizde internet kullanan insan sayısı otuz milyonun üstünde ve bu insanların yirmi milyondan fazlası onbeş, otuzbeş yaş arasında. Yani ülkemizde tüketime en fazla para ayıran yaş grubu aynı zamanda internete en fazla vakit ayıran yaş grubudur. İşte bu noktada internet reklamcılığı önem kazanıyor. Sizin ürettiğiniz ya da aracılık ettiğiniz ürünleri müşterilerine en hızlı kavuşturacak ortam internet. Peki siz internettemisiniz?

Reklam Kampanyanızın Projelendirilmesi

İnternet reklamcılığını diğer reklam ve pazarlama yöntemlerinden ayıran en önemli fark internet reklamcılığının verimlilik garantili olmasıdır. İnternet hiç bir pazarlama reklam yönteminin sunamayacağı kadar ayrıntılı hedef kitle reklamı yapabiliyor. Örneğin siz bir oje üretimi yapan firmasınız diyelim. Ürettiğiniz ojeleri internet reklamcılığı ile şu şekilde pazarlayabiirsiniz.

  • 17-35 Yaş aralığındaki sadece kadın internet kullanıcıları.
  • Sadece önce internetten online alışveriş yapmış kadın kullanıcılar.
  • Sadece çalışan kadınlar.
  • Sadece makyaj nasıl yapılır tarzı videolar izleyen kadınlar.

Yukarıdaki kriterlere uyan bayan internet kullanıcılarına reklamınız yapılır. Yukarıdaki kriterlere uyan kadın internet kullanıcı sayısı reklam bütçenizi olumlu etkileyen ve paranızın cebinizde kalmasını sağlayan potansiyel müşteri sayısıdır. Yani siz potansiyel müşterileriniz olmayacak insanları eleyerek boş yere daha fazla insana ulaşmayarak reklam maliyetinizi düşürmüş oluyorsunuz. Bu kadar etkin bir reklam yapmak, potansiyel müşterileriniz için özel reklam yapmak şu an için sadece internet ile mümkündür.

Nasıl Hazırlıyoruz

Biz işe sizin reklamını yapmak istediğiniz ürünü inceleyerek başlıyoruz. Pazardaki konumlandırmasını tasarlıyor ve müşteri ihtiyacının seviyesini analiz ediyoruz. Sonra internet reklamcılığı için ürünün hedef kitlesini belirliyoruz. Böylece kimlerin bu ürünü talep etmesinin onlara fayda sağlayacağını görmüş oluyoruz. Potansiyel müşterilerinizin internette hangi sosyal ağlara üye olduklarına, nasıl vakit geçirdiklerine, nerelerden bilgi alıp, nereleri es geçtiklerine kadar onlar gibi düşünerek onları anlamaya çalışıyoruz. Potansiyel müşterilerin vakit geçirdikleri yerleri bulduktan ve onların psikolojilerini tanımladıktan sonra maliyete göre reklam ağı oluşturuyoruz. Hangi forumda vakit geçiriyolar, hangi saatlerde oradalar, hangi ünlüleri takip ediyorlar, hangi haber sitesini okuyorlar ya da hangi oyunu oynuyorlar gibi bilgileri bildikten sonra hepsine biraz biraz ve doğru saatlerde reklam vererek en verimli internet reklamcılığını oluşturmuş oluyoruz. İnternet reklamcılığında emin ellerdeyseniz verim almamanız imkansızdır.

NE TÜR REKLAMLAR HAZIRLIYORUZ?

ARAMA MOTORU REKLAMLARI

Arama motoru pazarlamacılığı “SEM” olarak bilinmekte ve ingilizce “Search Engine Marketing” ten gelmektedir. Türkiye’ de arama motoru lideri Google ve Google’ ın adwords altyapısı arama motoru pazalamacılığının lideridir. Google adwords ile google aramalarında reklam vererek üst sıralarda bulunmanız mümkündür. Adwordsün amacıda arama sonuçlarında sizi önlerde çıkarmaktır. Google ve haliyle adwords kalite puanı terimi kullanarak sitelere kalite puanı verir. Para vererek bunu arttırabilir ve rakip sitelerin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca açık arttırma usülü ile çalışan adword tıklama başına para gibi yöntemler ile de her bütçeye göre reklam hizmeti sağlar. Biz çok tercih etmesekte “SEM” yaparken adwords kullanırız.

Daha detaylandırmak gerekirse. Google ‘da bir arama yaptığınızda arama sonuçlarının üstünde ve sağında sponsor bağlantı ve reklam etiketi ile gördüğünüz arama sonuçları adwords ile reklam verilmiş demektir. Reklam veren reklamı verirken reklamının sadece mobil cihazlardan aratıldığında görünmesini, sadece türkiyeden yapılan aramalarda görünmesini, sadece mozilla firefox ile yapılan aramalarda görünmesini seçebilir. Daha bir çok ayrıntılı kriter ekleyebilir ve etkin reklam oluşturabilir. Reklam veren belirlediğini günlük bütçe ile reklam satın alır. Her gün bütçesi bitene kadar reklamı verilir, bütçe bittiğinde ise reklam yayınlanmaz. Örneğin 100 liralık satın aldınız diyelim ve belirlediğiniz kelimelerde tıklama başı 1 lira ise 100 tıklamadan sonra reklamınız gözükmez. Google adwords ve microsoft adcenter bu şekilde çalışır.

 
E-MAİL REKLAMLARI

Bir çok kritere göre sınıflandırılımış toplu mail adreslerine önceden hazırlanmış mail reklamı gönderilerek yapılan reklam çeşididir. Bu yöntemde önemli olan güncel ve kullanılan mail adreslerinin bulunmasıdır. Yine konum, yaş, cinsiyet gibi kriterlere göre reklamı verimli hale getirebilirliği vardır. Günümüzde maillingin yani reklam maillerinin reklam veren açısından pek yararlı olduğunu düşünmemekteyim. Çoğu insan reklam maillerini daha okumadan sadece başlığına bakarak siler. Verilimli bir reklam yöntemi olduğunu düşünmüyorum bu nedenle pek tercih etmiyorum.

 
SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

Bir çok sosyal medya ağında reklam vermek günümüzde en verimli reklam yöntemlerindendir. Facebook reklamları ile reklamınızın hedef kitlesini olabildiğince daraltmak ve etkili reklam vermek mümkün. Ayrıca instagram ile gerçekçi reklamlar, ünlülerin tavsiyesi gibi reklam vermekte oldukça güçlü ve etkilibir yöntem. Online sözlük kullanıcılarının arttığı günümüzde sözlüklere reklam vermekte sosyal medya reklamcılığının önemli bir ayağıdır. Doğru şekilde yapılan sosyal medya reklamları, reklam verimliliğini kat ve kat arttıracaktır.

 
ÖZEL REKLAM AĞI

Yıllardır oluşturduğumuz dostluklar ve destekler sayesinde internet ortamında bir çok sosyal medya sitesi, haber sitesi, video sitesi ve forumlarda reklam ağı oluşturduk. Oluşturduğumuz bu ağ ile aynı anda bir çok mecrada kritersiz reklam vermemiz mümkün. Biz sizin için her yerde en iyiyi düşünüyoruz ve doğru reklam ihtiyacınızı bütçenize göre karşılayacak hizmetler sunuyoruz.

 
KULLANILAN REKLAM DOSYALARI
  • Ses Dosyaları: Online radyolar, müzik yayını yapan forum siteleri vs…
  • Video Dosyaları: Online video siteleri, film araları, video klip araları, mobil oyunlar, tarayıcı oyunları vs..
  • Resim Dosyaları: Haber siteler, takip edilen bloglar vs..
  • Kalıcı reklamlar: Ünlü isimlerin gazete köşe yazılarında, dergi ve bültenler içinde tavsiye yazılarında vs..