WEB'S TASARIM Marka ve Sektörünüze Özel Kurumsal Kimlik

Neden Kurumsal Kimlik ?

Kurumsal kimlik tasarımı işletmelerin vizyon ve misyonlarını müşterilerine ve çalışanlarına yansıtan görseller bütünüdür. Kurumsal kimliğin içinde sektöre bağlı değişiklikler olsa bile anahtarlıktan, antetli kağıda, bloknottan, cepli dosyaya kadar geniş bir alanı kapsamaktadır. Burda önemli olan husus işletmeye bir kimlik kazandırmak ve bunun izini her yerde göstermek. Kurumsal kimlik müşteriye ya da personele şirketinin kurumsal bir yapı ve her ayrıntıyı düşünen bir stratejide ilerlediğini belirten, simgeleyen en önemli öğeler bütünüdür. Eğer bir işletmenin büyümek gibi bir gayesi var ise mutlaka kurumsal kimlik tasarımı yaptırmalıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarımında Neden Biz?

Kurumsal kimlik tasarımı yaptırırken işi uzmanına yaptırmanızın çok büyük yararı olacaktır. Kurumsal kimlik tasarımı uzmanı kurumsal kimlik tasarımını bir daha asla değişmeyecek diye düşünerek yapar. Yani kurumsal kimlik tasarımı yaptığı şirket yıllar sonra dünyanın sayılı şirketinden biri olacakmış gibi büyük düşünerek en iyisini tasarlamak zorundadır. Çünkü kurumsal kimlik gibi insanların zihninde yer eden olguları sıfırdan yaratmak değiştirmekten daha kolaydır. Bu nedenle webstasarim.com olarak yapabileceğimizin en iyisini yaparak kurumsal kimlik tasarımında da sizi yarı yolda bırakmıyoruz.

Kurumsal Kimlik Süreci

Kurumsal kimlik tasarımı işletmelerin daha en başında açılış yapmadan önce tasarlanıp yapılması en doğru olandır ancak ülkemizde bu durum pek önemsemiyor ve genelde logosu mevcut işletmeler kurumsal kimlik tasarımı yaptırmak istiyorlar. Oysa bir logo yapılırken küçük düşünülür çünkü sadece logo istenmiştir. Oysa kurumsal kimliğin yapı taşı logodur ve kurumsal kimlik tasarlanırken bütün algı logo üzerine inşa edilecektir. Bu nedenle var olan bir logo üzerine kurumsal kimlik tasarımı yapmak tasarımcı için oldukça zor bir iştir bu nedenle işin uzmanıyla çalışmanız gerekmektedir.

Kurumsal kimlik işletmelerin, şirketlerin ilk izlenimidir, yüzleridir ve mutlaka gülümsemelidir. Kurumsal kimlik tasarımı logoyu, kartviziti, resmi evrakları, promosyon ürünleri, ürün giydirmelerini, personel kıyafetlerini ve bazen ofis iç dizaynı bile kapsamaktadır.

KURUMSAL KİMLİK TASARIMI Sektörünüze Özel Kurumsal Kimlik Tasarımları