WEB TASARIM SEKTÖRÜNDE EN İYİSİYİZ Grafik Tasarım

Grafik Tasarım Nedir?

Metinlerin ve görsellerin, bir mesajı iletme kaygısı taşıyarak belirli bir uyum içinde algılanabilir hale getirilmesine grafik tasarım diyebiliriz. Grafik tasarım tanımının içine denge, hiza, ritim, oran gibi öğeler ekleyerek daha da zenginleştirebiliriz. Bir nevi algıyı şekillendirme sanatı da denebilir.

Grafiker Ne İş Yapar ?

Grafik tasarımcı ya da grafikerlik günümüzde içi boşaltılmış bir iş kolu gibi gözüksede kazın ayağı hiç öyle değildir. Bana kalırsa sanattır ve inanın abarttığımı düşünmüyorum. Grafik tasarım dikkat ve yaratıcılık, gözlem ve yorumlama gerektiren işi iyi yapan için zor bir iştir. Örneğin bir yiyecek ürününü rakiplerinden ayırt edici özellik kazandıran, akılda kalıcı hale getiren, istek uyandırıcı, talep arttırıcı algı yaratan, daha çok satılmasını sağlayan ürünü yapan ustadan, fabrikadan çok ambalaj tasarımı, renklerin uyumunu, sunum şeklini ve müşteri algısında yaratacağı mesajı düşünüp yoğurmuş ve kanaat uygulamış tasarımcısıdır.

Grafiker Olarak Neden Web'S Tasarım ?

Grafik tasarımcı ürünlere kişilik kazandırarak müşterilerin algılarını yönetir. Ürünlere pazarda yer bulmalarını talep edilmelerini sağlar. Günümüzde grafik tasarım yapmak yapım aşamasında kolay gözüksede aslında bir çok sektöre hakim olmayı gerektirmektedir. Ürünlerin, müşterileri nasıl cezbettiğini tespit etmek grafik tasarımın ayrı bir boyutudur. Gözlem yapamayan tasarımcı yaptığı tasarımdan verim alamaz. Örneğin bir kuruyemişi hangi renk zeminin üzerine koyar ve resmini çekersem resme bakanın canı kuru yemiş çeker? Bu ve benzeri sorularda işin önemli boyutu konu olan ürün kadar çevresel faktörlerin algıya etkisini birlikte yoğurmaktan geçmektedir. İşte bu yüzden işi uzmanına bırakın, siz keyfinize bakın!

YARATICI GRAFİK TASARIMLARI Sektörünüze Özel Özgün Grafik Tasarımları